حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.

شنبه, ۱۶ اسفند , ۱۳۹۹ 23 رجب 1442 Saturday, 6 March , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 707 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3×
محمد کاسبی: گزیده‌کارم اما نقش “دادِستان” برای خود خودم بود/ مگر می‌شود بعد از دو قسمت سریال را نقد کرد
29 بهمن 1399 - 8:12
شناسه : 2081
بازدید 20
0
بازیگر نقش نماینده مجلس سریال "دادِستان" اعتقاد دارد در این سریال می‌گوییم چرا فساد وجود دارد و حرف‌هایی از عدالتخواهی می‌زنیم می‌گویند این شعار است.
ارسال توسط : منبع : تسنیم
پ
پ

به گزارش بشارت نیوز، این شب‌ها سریال “دادِستان” روی آنتن شبکه سه سیما است. سریالی که با آثار در کارنامه مسعود ده‌نمکی قابل مقایسه نیست. چرا که او بعد از تجربه چند کار کمدی در حوزه جنگ و البته سریالی با عنوان “دارا و ندار”، مخاطب را با “دادِستان” وارد مجموعه‌ای کرد که هم فضای اکشن، مطالبه‌گری، دیالوگ‌های سیاسی با مفهوم عدالت و مبارزه با فساد به چشم خودش می‌بیند.

کارشناسان و پژوهشگرانی همچون نادر طالب‌زاده اعتقاد دارند تلویزیون به مجموعه‌های مطالبه‌گری همچون “دادِستان” نیاز دارد. جوانانی که می‌توانند دغدغه‌ها و حرف‌هایشان را حالا در دیالوگ‌های بازیگران “دادِستان” دنبال کنند. یکی از اتفاقات قابل توجه این سریال تلویزیونی توجه به جوانان مطالبه‌گری است که حرف‌های انقلابی می‌زنند.

بازسازی صحنه حمله داعش به مجلس

شاید در کنارِ بازسازی صحنه‌های حمله به داعش به مجلس که بسیار مورد توجه قرار گرفت و خانواده‌های شهدای امنیت در نامه‌ای از کارگردان و عوامل این سریال تقدیر کردند، ماجرای انتقاد از برخی مسئولان و بحثِ فسادهای جامعه قابل توجه باشد. وقتی در بخشی از سریال به نماینده مجلس و موضوعاتی که در مجلس شورای اسلامی رخ می‌دهد توجه می‌شود.

همان‌طور که مسعود ده‌نمکی در صفحه اینستاگرامش نوشت که امیدوارم صداوسیما در برابر فشارهای بیرونی تاب بیاورد؛ همان‌ اتفاق افتاد و با جلو رفتن سریال، نقدهای تند و تیز از داخل و حتی خارج از کشور شروع شد. نقدهایی که برخی از آن‌ها به تعبیر محمد کاسبی بازیگر نقش نماینده مجلس داستان اعتقاد دارد آنقدر تعجب‌برانگیزند که با دیدن یکی دو قسمت نوشته می‌شوند!

هیچ‌وقت در هر کاری حاضر نمی‌شوم

محمد کاسبی در اولین گفت‌وگوی رسانه‌ای خودش با آن‌که هنوز از تبعات و عوارض بیماری کرونا رنج می‌برد به خبرنگار تسنیم  گفت: “من هیچ‌وقت در کاری که همه جوانبش را نسنجیده باشم، بازی نمی‌کنم. وقتی در سریال “دادِستان” حضور یافتم یعنی کارگردانی مسعود ده‌نمکی را قبول دارم و از سوی دیگر فیلمنامه برایم جذاب بوده است.”     

او همچنین به گزیده‌کاری اشاره کرد که “در سال‌های فعالیتم هر دو سال یک بار، بازی کرده‌ام؛ چون برایم مهم است که فیلمنامه چه می‌گوید و نقش من در آن اثر چه تأثیری بر کلیت قصه می‌گذارد. من همیشه نقشی را می‌پذیرم که بدانم آن نقش برای من است!”

تلویزیون , صدا و سیما , سریال ,

معمای قصه در نقش نماینده مجلس

مشروح این گفت‌وگو را در ادامه بخوانید:

محمد کاسبی که نقش نماینده مجلس سریال “دادِستان” را ایفا می‌کند در خصوص این کاراکتر و حضورش در این مجموعه تلویزیونی، خاطرنشان کرد: به نظرمن معمای این قصه در این کاراکتر نهفته است و الان وقتش نیست که درباره این کاراکتر به صورت مفصل صحبت کنم. اما تا اینجا بگویم که اگر همه جوانبِ کاری را نسنجم، فیلمنامه برایم جذاب نباشد و خیلی از مسائل دیگر، آن کار را انتخاب نمی‌کنم.

همیشه منتظرِ کار موردنظرم

وی با اشاره به اینکه همیشه منتظر می‌مانم تا کار موردنظرم پیشنهاد شود، تصریح کرد: من در طول سال‌های فعالیتم، منتظر می‌مانم تا کار موردنظرم پیشنهاد شود. به شدت گزیده‌کارم و به این موضوع اعتقاد ویژه دارم. بسیاری از بازیگران مسئله گزیده‌کاری را عنوان می‌کنند اما وقتی به کارهایشان نگاه می‌کنیم، آن‌طور که باید و شاید و بنا به دلایلی که خودشان دارند نمی‌توانند این گزیده‌کاری را رعایت کنند. من تا به امروز سعی کردم هیچ‌چیزی مرا مجبور نکند در هر کاری حضور داشته باشم.  

تلویزیون , صدا و سیما , سریال ,

وقتی فیلمنامه “دادِستان” را خواندم گفتم این شخصیت برای من است

بازیگر سریال “صاحبدلان” در خصوص حضورش در اثر جدید مسعود ده‌نمکی، تأکید کرد: من همیشه در کارهایی بوده‌ام که خدا را شاکرم به پخش‌های متعدد رسیده و مورد توجه مخاطب قرار گرفته است. وقتی آقای ده‌نمکی، “دادِستان” را به من پیشنهاد دادند، فیلمنامه را خواندم به خودم گفتم این شخصیت برای من است. همیشه در طول سال‌های بازیگری‌ام، کاراکترهایی را می‌پسندم که آن کاراکتر و نقش برای من باشد. یعنی بازیگر دیگری نتواند آ‌ن‌طور که من آن کاراکتر را بازی کرده‌ام، آن نقش را ایفا کند.

شاه حاتمی به من گفت کاسبی نمی‌آمد “خوش‌رکاب” را نمی‌ساختم

بازیگر نقش نماینده مجلس سریال “دادِستان” با اشاره به پیچیدگی‌های این شخصیت، گفت: سریال “صاحبدلان”، “خوش‌رکاب”، “سه در چهار” مجید صالحی لحظات خاطرانگیزی را برای خودم و مخاطب رقم زد. یادم می‌آید شاه حاتمی (کارگردان) گفته بود کاسبی نمی‌آمد “خوش‌رکاب” را نمی‌ساختم. “دادِستان” هم مثل همان کارها خواهد شد و این شخصیت را هم دوست دارم چون پیچیدگی‌های خاص خودش را دارد.

ابتلا به کرونا/ یک ماه قرنطینه بودم

کاسبی در این بخش از گفت‌وگو، به ابتلایش به بیماری کرونا اشاره کرد و افزود: در روزهای پایانی کار که به ترکیه رفته بودیم و سکانس‌های پایانی “دادِستان” آنجا فیلمبرداری می‌شد یک روز مانده به پایان کار احساس کردم حال خوبی ندارم. بعد از بازگشت و گرفتنِ تست، متوجه شدم به کرونا مبتلا شده‌ام. همسرم هم به این واسطه کرونا گرفت. دلهره‌مان این بود که با ناراحتی قلبی که من دارم، شرایط سخت‌تر شود. یک ماهی در قرنطینه بودم و خوشبختانه تست گرفتیم منفی شد.

او درباره ادامه تبعات و عوارضِ کرونا، خاطرنشان کرد: من از آن روز تاکنون هیچ‌چیزی نگفتم چون اصلاً علاقه‌ای به این رسانه‌بازی‌ها ندارم. حال خوبی ندارم، روزی دو بار قفسه سینه‌ام درد می‌گیرد و دچار تنگی نفس شده‌ام. احساس می‌کنم ریه‌هایم هنوز آلوده‌اند؛ با پزشکان مشورت کردم آن‌ها به من گفتند وضعیت بیمارستان‌ها به گونه‌ای نیست که بروم و بستری بشوم.

قضاوت‌های زودهنگامی که همه‌چیز را زیر سؤال می‌برد

بازیگر سریال “سرّ دلبران” در واکنش به انتقادات زودهنگام از “دادِستان” گفت: در گوشی تلفن همراه دیدم رسانه‌ای بعد از پخش دو قسمت، متن انتقادی و منفی نوشته بود که مرا متعجب کرد. زیرا کار غلطی است؛ مگر می‌شود با دیدنِ دو قسمت، کلِ داستان و اتفاقات یک مجموعه تلویزیونی را قضاوت کرد. مسئله این است وقتی چنین نقدهایی نوشته می‌شود شعورِ من که گزیده‌کاری می‌کنم را زیر سؤال می‌‌برد

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.