حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.

دوشنبه, ۲۴ خرداد , ۱۴۰۰ 5 ذو القعدة 1442 Monday, 14 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1096 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3×
آیا پایان دمکراسی نزدیک است؟
29 دی 1399 - 4:49
شناسه : 573
بازدید 83
2
تمام مردم دنیا می دانند که با دمکراسی در انتخابات شایستگان به حکومت نمی رسند و عدالت اجرا نمی شود ، اما نمی دانند روش جایگزین چیست؟ هنگامی که چند فرد قدرت طلب با هم رقابت می پردازند در میان آنها یک فرد شایسته بیرون نمی آید!!
ارسال توسط : نویسنده : حسن هاشمی
پ
پ

آقای حسن هاشمی استاد دانشگاه پیام نور خنج، در گفتگویی اظهار د اشت :انتخاب حاکم کشور از طریق رای عمومی ( به اصطلاح حکومت مردم بر مردم ) به پایان خط خود نزدیک است.
تمام مردم دنیا می دانند که با دمکراسی در انتخابات شایستگان به حکومت نمی رسند و عدالت اجرا نمی شود ، اما نمی دانند روش جایگزین چیست؟
هنگامی که چند فرد قدرت طلب با هم رقابت می پردازند در میان آنها یک فرد شایسته بیرون نمی آید!!
و مشاهده می کنیم که با تبلیغات گسترده و هزینه های سرسام آور، تقریبا ۲۰ درصد مردم را فریب داده و پای صندوق های رای می آورند. این یعنی مردم هیچ کدام را باور ندارند!
مردم با وجودی که خود انتخاب می کنند روز بروز نا امید تر می شوند. چرا؟
امروزه موج اعتراضات و نارضایتی عمومی در کشورهایی که نظام انتخابات مردمی دارند بیشتر است تا کشورهایی که نظام دیکتاتوری دارند.
در واقع حکومت در همه دنیا دیکتاتوری است.
یا دیکتاتوری فردی است یا گروهی هیچکدام مردمی نیست. چرا؟
در نظام انتخاباتی هم دیکتاتور ها و رمال ها و قدرت طلبان با هم رقابت میکنند . طبیعی است که مردم نمیتوانند از میان چند منفعت طلب یک حاکم شایسته و عادل انتخاب کنند.
نکته بعد اینکه،آیا مردم از درونیات کاندیدا ها و سلامت روح و روان و اندیشه آنها خبر دارند؟ اگر خبر ندارند ،چطور می خواهند بهترین را انتخاب کنند؟!!!
برگردیم به کشور خودمان
نتیجه انتخاب مردم در طول این چهل سال چه بوده است؟.
هربار بدتر از قبل انتخاب کردند ؟ چرا
زیرا هر بار کاندیدا ها نسبت به قبل رمال تر شارلاتان تر و حیله باز تر بودند.
حال به حکمت این مهم پی میبریم که چرا در اسلام رای به حاکم اسلامی رای بیعت بود نه انتخاب .
پیامبر ص علی ع را معرفی کرد جهت حکومت و از مردم بیعت اختیاری خواست،اما سوداگران ریاست با شعار های زیبا گفتند انتخاب حاکم حق مردم است و… نتیجه شد آنچه که می بینید .

راه چاره
اکنون نیر وضع همین است. بشریت هیچ راهی ندارد جز اینکه از خداوند بخواهد مانند یوسف یا طالوت یک حاکم لایق الهی گمنام برایشان تعیین نماید .
خب تا زمان ظهور چه کنیم ؟ و چطور انتخاب کنیم ؟
گفتن این حرف عواقب دارد. در کشور ما هم با توجه به نتیجه ندادن انتخابات میتوان یا یک رفراندوم عمومی و با تغییر قانون اساسی،بر اساس قران و تجربه کشورهای ثروتمند نفت خیز عربی حداقل برای یک دوره ده ساله انتخاب اعضا ء دولت و قانون گزاران را به رهبری بسپاریم تا ایشان با انتخاب فردی اصلح و اصلاح ساختار مدیریتی ، کشور را از مشکلات و فقر بیرون آورده و مردم را شاد و ثروتمند نمایند و در آینده هم زمینه را برای انتخاباتی سالم فراهم کنند. آنگاه مردم بتوانند انتخابی سالم داشته باشند.
شاید که با ظهور مولایمان حضرت بقیه الله الاعظم روحی و جسمی له الفدا از این روش هم بی نیاز شدیم
و خود مولا افراد شایسته را با تشخیص الهی که دارند بر مردم بگمارند.
آمین یا رب العالمین

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.