حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.

پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1053 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3×
زبان نمودارهاودکترین نظام اجرایی-مقرراتی نوین کشور
29 دی 1399 - 5:02
شناسه : 579
بازدید 65
3
حاکمیت و مردم تنها با استفاده از نمودار شاخص های کلان می‌توانند از درستی عملکرد مجالس،دولت‌ها، برنامه هاو اجرای صحیح امور اطمینان یابند.
ارسال توسط :
پ
پ

دکتر فرشاد فرهادی استاد داشگاه تهران در خصوص زبان نمودارها و دکترین نظام اجرایی اظهار داشت:حاکمیت و مردم تنها با استفاده از نمودار شاخص های کلان می‌توانند از درستی عملکرد مجالس،دولت‌ها، برنامه هاو اجرای صحیح امور اطمینان یابند.

بعنوان مثال شاخص ارزش پول ملی از سالها قبل با شیب ملایم نزولی بوده و هم اکنون این روند بصورت خطرناکی با شیب تند ، شدت یافته یا شاخص رشد اقتصادی که هیچگاه نتایج چشمگیری را نشان نداده است.

این مشکلات از سالها پیش با شیب کم ادامه داشته و در حال حاضر شدت یافته و لذا تنها متعلق به دولت و مجلس فعلی نیست، که تصور کنیم با تغییر آنها مشکل برطرف خواهد شد.

ریشه اصلی مشکلات اقتصادی و اجتماعی مردم و شدت یافتن آنها در سیستم اجرایی-مقرراتی قدیمی ، معیوب و منسوخ کشور نهفته است.

موضوع بسیار مهم ولی پنهانی که هیچکدام از دولت‌ها و مجالس مختلف سیاسی قبلی نه متوجه آن شدند و طبیعتا نه در جهت رفع آن گامی برداشته اند.

تغییر جهت شیب نزولی نمودار شاخص های کلان کشور ، تنها محتاج افرادی حرفه ای و کاردان است که بدور از شعارها،هیجانات و وعده های کاذب انتخاباتی بتوانند با اجرای دکترین نظام اجرایی-مقرراتی نوین کشور ، چرخهای مولد را بروی ریل توسعه انداخته و تا رسیدن به نقطه مطلوب مدیریت نمایند.

۴:۸۳
وَإِذَا جَاءَهُمْ أَمْرٌ مِنَ الْأَمْنِ أَوِ الْخَوْفِ أَذَاعُوا بِهِ وَلَوْ رَدُّوهُ إِلَى الرَّسُولِ وَإِلَى أُولِي الْأَمْرِ مِنْهُمْ لَعَلِمَهُ الَّذِينَ يَسْتَنْبِطُونَهُ مِنْهُمْ

و هنگامیکه اموری (در رابطه با تامین) امنیت (جامعه) یا ترس(از مشکلات) رخ میدهد ، نسبت به برطرف کردن آن درمانده میشوند در صورتیکه اگر آن را به رهبر و نخبگان خود بسپارند، حتما کسانی که توان استنباط آن را داشته باشند و راه حل را بدانند.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.