حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.

پنج شنبه, ۱۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 25 رمضان 1442 Thursday, 6 May , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1053 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3×
زیباکلام: رئیس دولت اصلاحات هم بیاید رای نمی‌آورد
23 اسفند 1399 - 15:44
شناسه : 3328
بازدید 21
1

به گزارش بشارت نیوز استاد علوم سیاسی دانشگاه در مطلبی نوشت:  اصلاح‌طلبان گویا اساسا در جامعه ایران زندگی نمی‌کنند و در رویا و خواب و خیال به سر می‌برند. یک زمان می‌گویند که ما تکلیف ملی داریم و باید در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت کنیم و اگر محمدرضا عارف، مسعود‌پزشکیان، محسن هاشمی و اسحاق جهانگیری بیایند […]

ارسال توسط : منبع : ارمان
پ
پ

به گزارش بشارت نیوز استاد علوم سیاسی دانشگاه در مطلبی نوشت:  اصلاح‌طلبان گویا اساسا در جامعه ایران زندگی نمی‌کنند و در رویا و خواب و خیال به سر می‌برند. یک زمان می‌گویند که ما تکلیف ملی داریم و باید در انتخابات ۱۴۰۰ شرکت کنیم و اگر محمدرضا عارف، مسعود‌پزشکیان، محسن هاشمی و اسحاق جهانگیری بیایند و سیدمحمد خاتمی آنها را تایید کند از آنها حمایت می‌کنیم.

صادق زیباکلام ادامه داد: اخیرا نیز بحث آمدن سید حسن آقا خمینی مطرح شده است که اگر ایشان وارد انتخابات شود یک شور و نشاط و امید به وجود خواهد آمد و با توجه به اینکه یادگار امام هستند فکر دولت ملی به وجود می‌آید. البته جایگاه ایشان به‌جای خود محفوظ اما واقعیت امر بر آن است که شرایط جامعه به نحوی نیست که نگاه خوشبینانه‌ای به انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ وجود داشته باشد. لذا اگر شرایط فعلی تغییری نکند و همچنان نارضایتی مردم و قهر آنها از صندوق‌های رای ادامه داشته باشد سید حسن خمینی، جهانگیری، عارف و پزشکیان که سهل است، اگر خود سیدمحمد خاتمی هم بیاید از بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان کسی پای صندوق‌های رای نخواهد رفت. یعنی حتی ده درصد از آن ۲۴میلیونی که قریب به ۴ سال پیش رفتند و به آقای‌روحانی رای دادند نیز پای صندوق‌های رای نمی‌روند. اتفاقی که طی این چهار سال افتاد و خیلی از اصلاح‌طلبان متوجه آن نشدند خیلی ساده این بود که صندوق رای از بین رفت. درحقیقت آقای روحانی نشان داد که چیزی به نام صندوق رای وجود ندارد، نمی‌توان امیدی به صندوق رای بست و صندوق رای متضمن هیچ تغییر و تحولی نخواهد شد. ۲۴میلیون در اردیبهشت ۹۶ رای دادند و کوچک‌ترین تغییر و تحولی به وجود نیامد. در انتخابات آمریکا ۸۴ میلیون به آقای بایدن و ۷۴میلیون به آقای ترامپ رای دادند و فقط ببینید که ظرف ۲ماه گذشته چقدر تغییر در آمریکا به وجود آمده است. آقای بایدن دو مرتبه آمریکا را به معاهده آب و هوایی پاریس برگرداند، جلوی خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان را گرفته و حوثی‌ها را از تحریم خارج کرده و علائمی به سمت ایران فرستاده که به‌هرحال ما حاضر به گفت‌وگو و مذاکره هستیم و مجددا در حال وصل کردن آمریکا به اروپاست. اگر آن ۸۴ میلیون به آقای بایدن بگویند که در نتیجه انتخاب او چه تغییری به وجود آمده او می‌تواند ظرف همین دو ماه گذشته یک دو جین تغییر را ذکر کند. ولی آیا ما که این‌همه به مردم اصرار کردیم به آقای‌روحانی رای دهید می‌توانیم یک مورد بگوییم که در نتیجه رئیس‌جمهور شدن آقای روحانی این تغییر یا آن تغییر به وجود آمد؟ چه تغییری در سیاست خارجی، سیاست داخلی و رفع حصر به‌وجود آمد؟ پس چرا انتظار داریم که مردم دو مرتبه پای صندوق حاضر شوند؟ البته اگر نغییراتی به‌وجود می‌آمد، می‌شد اکنون نیز اینگونه گفت که اگر سید حسن آقا خمینی هم برای انتخابات کاندیدا شود مردم پای صندوق‌های رای حاضر می‌شوند و به او رای می‌دهند؛ اما همانطور که گفته شد تاکنون هیچ تغییری صورت نگرفته است، مگر اینکه طی ۳ ماه آینده اتفاقات خاصی بیفتد که مردم ترغیب شوند پای صندوق‌های رای بیایند که در آن صورت می‌توان به حمایت از آیت‌ا… سید حسن خمینی و تشکیل دولت ملی امیدوار بود. البته این کاری بسیار سخت است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.