حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.

سه شنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 7 شوال 1442 Tuesday, 18 May , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1096 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3×
طلوع سحرگاه عاشقی به افق قلب رمضان !
11 اردیبهشت 1400 - 17:09
شناسه : 3854
بازدید 25
1
رمضان از نيمه گذشت؛ دلمان برايش تنگ مي‌شود! هرسال براي آمدن رمضان لحظه شماري مي‌کنيم، اما… فردا كه به صحنه‌ي مجازات روم گويند كه لحظه ندامت بگذشت
ارسال توسط :
پ
پ

رمضان ۱۴۴۲ هم از نيمه گذشت! آري انسان چنين است، قدر آن چيزهايي که دارد نمي‌داند، همين‌که آن را از دست مي‌دهد يا رو به زوال مي‌گذارد، تازه يادش مي‌افتد چه نعمت عظيمي داشته و از دست داده است.
این رمضان هم در يك چشم به هم زدن به نيمه رسيد و كم كم به روزهاي پاياني اين ضيافت آسماني نزديك مي‌شويم… خدايا دلمان براي آمدنش بي‌تابي مي‌كرد، حال كه مي‌رود دلتنگش مي‌شويم!

تصميم داشتيم اين رمضان به دور از هياهوي مسائل روزمره زندگي واقعا روزه‌دار باشيم و روزي حداقل يك جزء قرآن بخوانيم و ذكر استغفار و دعا را ترك ننماييم و مراقب چشم، گوش و زبان و تمام جوارح‌مان باشيم، اما باز فكر مي‌كنم در گير و دار كار و زندگي و مهماني‌ها و مسائل فرعي مانديم و … رمضان از نيمه گذشت و به پايان آن نزديك مي‌شود.

ماه بزرگي كه “عيد اولياي خدا” بود، “بهترين همنشين از اوقات” و روزها و ساعات آن بهتر از هر ماه ديگر بود. ماهي كه در مجاورت آن دل‌ها نرم شد و گناهان كاهش يافت، آن ياوري كه ما را بر شيطان چيره ساخت و رفيقي كه راههاي خير را هموار ساخت. همان كه چه بسيار زنگار گناه را از صفحه جان‌ها زدود و عيب‌هاي گوناگون را فرو پوشاند. همان كه با بركت بسيار آمد و چرك گناه را از وجود ما شست.

… رمضان از نيمه گذشت، اما بسيارند آناني كه هنوز به آن وارد نشده‌اند. از روزه‌هاي آن تنها گرسنگي و تشنگي و از روزهاي آن تنها گذشت زمان را مي‌يابند. اما برخي، ديگرگونه‌اند و خوشا بحال آنان.

همان‌هايي كه در ماه رجب به “رجبيون” پيوستند، از آن كس كه “يعطي الكثير بالقليل” است خواستند كه در برابر عمل ناچيزشان خير كثير به آنان عطا كند. در ماه شعبان با صلوات‌هاي آن همراه شدند. و از خداوند درخواست اجابت كردند و به سوي خدا فرار كردند و خود را در ميان دستان محبوب افكندند و اين‌گونه خداوند آنان را برگزيد و شايسته درك ضيافت خود گردانيد. به اين ضيافت آسماني وارد شدند در حالي كه نه از گناه، گردي بر چهره‌شان بود و نه از معصيت، ننگي بر دامنشان. اينان از همان ابتداي ماه، سر اين سفره حاضر بودند و در محضر ميزبان و خوشا بحال آنان.

آنان که از لحظات و دقایق و ساعات آن با ذکرها و مناجاتهایش بهره بردند .
آنان که روزهایشان را با « یا علی و یا عظیم » شروع کردند و شبها را با دعای افتتاحش گذراندند و سحرگاهان به سید الساجدین اقتدا کردند و از عذاب و عقوبت گناهان به آستان بی منت و بی منتهای جانان پناه بردند.
در این بهار قران به حبل المتین الهی چنگ زدند و در نیمه آن بر خان کرم سبط اکبر نبی مهمان شدند و جان و روحشان را با نوشیدن از شراب طهور حضرت حق مصفا کردند.

به هر روی ماه از نیمه گذشت و صد افسوس که تا بدین جا آنچنان که طالبش بودیم بهره نبرده ایم و حسرت روزها و لحظاتی که گذشت خیالمان را مشوش میکند. اما نه ! همچنان خان کرم دادار مطلق و کریم هستی بخش برقرار است و نیمه دوم ماه مهربانی خداوند رحمان باقی ست. نیمه ای که شبهای با برکت و عظیم المرتبه قدر در آن واقع شده .
شبهایی که برای عبادات و مناجاتهای آن اجریست هزاران برابر و صد البته به شرط درک واقعیت این شبها.
و خوشا به حال آنان كه این نیمه پایانی ماه را به امید هم نفسی با اولياي الهي و ولی خاص حضرت حق منتقم آل الله (عج) قدر مي‌دانند.

التماس دعا

سید آرش معتمدی .۱۷ رمضان المبارک

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.