حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.

یکشنبه, ۱۹ اردیبهشت , ۱۴۰۰ 28 رمضان 1442 Sunday, 9 May , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1059 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3×

اطلاعیه ها

ثبت‌نام انتخابات ریاست‌جمهوری از ۲۱ اردیبهشت آغاز می‌شود / در رسیدگی به صلاحیت‌ نامزدهای ریاست جمهوری، به برنامه‌ آنها هم توجه می‌کنیم / این حق قانونی شورای نگهبان است که حتی بعد از تایید صلاحیت نامزدها، در صلاحیت آنها تجدیدنظر کند افشای سند محرمانه ناتو عربی؛ جزئیات تشکیل ائتلافی ضدایرانی و هیجان سعودی‌ها سعید محمد: اگر کسی کوچکترین تخلفی از من سراغ دارد با مدرک آن را منتشر کند/ حقوقم در کل ۱۲ میلیون است/ مقایسه من و آقای احمدی نژاد است، حرف بد خواهان است استراتژی جبهه پایداری علیه رییسی؛ محمود احمدی‌نژاد مدعی شد: در ستاد ملی آمارهای کرونا را دستکاری می‌کنند / من احتمال می دهم مسئولین کشور خودشان واکسن زده‌اند و خیالشان راحت است و نگران مردم نیستند کواکبیان: نباید انتخابات را به مذاکرات وین گره بزنیم/ با لجبازی و بحث‌های نابهنجار تاجزاده موافق نیستم برگ برنده سردار سعید محمد برای پیروزی در انتخابات ۱۴۰۰ فاش شد/ ماجرای ارسال نامه به شورای نگهبان ماجرای عجیب مصادره ساختمان فدراسیون و باشگاه پرسپولیس

مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال| عزیزی خادم رئیس جدید فدراسیون شد
10 اسفند 1399 - 8:04
شناسه : 2574
بازدید 18
1
انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال به دور دوم کشیده شد و کیومرث هاشمی و شهاب‌الدین عزیزی‌خادم برای نشستن روی پست ریاست فدراسیون با یکدیگر رقابت خواهند کرد.
ارسال توسط : منبع : تسنیم
پ
پ

به گزارش بشارت نیوز، نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال که چهار نفر از آنها برای ریاست تلاش می‌کنند، رقابت خود را از ساعت ۱۰:۱۵ امروز (یکشنبه ۱۰ اسفند ۹۹) و با ۱۵ دقیقه تاخیر در سالن سران اجلاس تهران آغاز کردند.

با پوشش لحظه‌‌به‌لحظه انتخابات فدراسیون فوتبال همراه ما باشید.

۱۲:۱۳-رای گیری دور دوم برای انتخاب رئیس بین شهاب الدین عزیزی خادم و کیومرث هاشمی آغاز شد.

۱۲:۰۵-  مصطفی آجورلو و علی کریمی پس از پایان دور اول با تبریک به کیومرث هاشمی و شهاب‌الدین عزیزی خادم سالن را ترک کردند و از سوی حاضران مورد تشویق قرار گرفتند.

۱۲:۰۱- شمارش آرا به اتمام رسید و شهاب الدین عزیزی خادم ۳۵ رای، کیومرث هاشمی ۲۴ رای، آجورلو ۱۸ رای و علی کریمی ۹ رای از ۸۷ رای کسب کردند. یک رای نیز باطل بود. بدین ترتیب انتخابات ریاست فدراسیون به دور دوم کشیده شد. طبق اساسنامه برای ریاست در دور اول نیاز به کسب ۱+۵۰ درصد آرا یعنی ۴۴ رای وجود داشت. بعد از انتخاب رئیس فدراسیون، انتخاب نواب رئیس و اعضای هیئت رییسه نیز با رای گیری انتخاب خواهند شد.

۱۱:۴۷- فرآیند رای گیری در پست ریاست به پایان رسید و کمیته انتخابات با باز کردن صندوق، شمارش آرا را آغاز کرد.

۱۱:۳۷-سعید عباسی، مدیرعامل باشگاه آلومینیوم اراک نسبت به قرائت نام این باشگاه در میان تیم‌های لیگ دسته اول بوده که علی فلاحتی نیز اعلام کرد تذکر به‌جایی است، اما گویا عضو مجمع و رئیس کمیته انتخابات از اساسنامه بی‌اطلاع هستند که اعضای مجمع در میان تیم‌های فوتبال، طبق آخرین رده‌بندی فصل پایان یافته قرائت می‌شوند. مسئله‌ای که جزو ابتدایی‌ترین مسائل اساسنامه است و بی‌اطلاعی عباسی و فلاحتی جالب توجه بود‌.

۱۱:۲۷-علی فلاحتی و مهدی محمدنبی، ۹ دقیقه از آغاز فرآیند رای‌گیری اعلام کردند رای دهندگان روی برگه رای خود فقط اسامی کاندیدای مورد نظر را بنویسند و هر گونه علامتی روی برگه رای تخلف است.

۱۱:۱۸- براساس حروف الفبا استان‌ها، از اعضای مجمع دعوت شد تا در رای‌گیری ریاست فدراسیون فوتبال شرکت کنند.

۱۰:۵۱- علی فلاحتی رئیس کمیته انتخابات گفت: در یکی دو ماه گذشته در کمیته بدوی امانت‌دار انتخابات بودیم ولی امروز تک تک شما (اعضای مجمع) امانتدار هستید. باید کار را به اهلش بسپارید تا او هم بتواند امانتداری کند. یادمان باشد که برای تمام حرکات و رفتار‌های‌مان روزی باید جواب پس بدهیم. ما نماینده ۸۰ میلیون ایرانی هستیم که عاشق فوتبال هستند. علاوه بر این امانتدار شهدایی هستیم که با چشمان نیمه باز کار را به ما سپرده‌اند.

وی ادامه داد: از اهالی رسانه هم خواهش می‌کنم کمک کنند این امانت ملی به سرانجام برسد. یکی از مسائل مهم در این روند بحث احراز و عدم احراز کاندیدا‌ها بود. باید بدانیم بین کسی که صلاحیت ندارد و کسی که صلاحیتش احراز نشده، فرق وجود دارد. عدم احراز یک کاندیدا به معنی عدم صلاحیت نیست و دلیل این است ک فقط صلاحیت این کاندیدا برای کمیته بدوی احراز نشده است.

عضو کمیته انتخابات عنوان کرد: همچنین صلاحیت‌های عمومی از مراجعی داریم که در تمامی دنیا مرسوم است. یکسری صلاحیت‌ها داریم که در جاهای حساس هیچ مناسبات سیاسی و حاکمیتی در آن دخیل نبوده است، حتی یک مورد. نکته مهم‌تر این است که ما در حقوق می‌گویم که این امر (احراز صلاحیت) مختومه‌ای ندارد. اگر نایب رئیسی رای نیاورد ۳ ماه بعد اگر قرار باشد دوباره انتخابات برگزار شود، می‌تواند از حقوق شهروندی خود استفاده و دوباره برای احراز صلاحیتش از ابتدا اقدام کند.

فلاحتی گفت: اعضای فدراسیون فوتبال هیچ خللی در روند کار کمیته بدوی ایجاد نکردند و حتی تا نصفه شب نیز همکاری می‌کردند. از کمیته بدوی و استیناف و وزارت ورزش که غیر مستقیم پیگیر بودند تشکر می‌کنیم، همچنین از خبرنگاران که در این مدت ما را همراهی کردند.

۱۰:۴۴:محسن ترکی پس از تصویب صورت جلسه مجمع قبلی نسبت به انتخاب ناظران و شمارش کننده آرا، نسبت به این مسئله اعتراض کرد. نبی در پاسخ گفت که مسائل را به صورت یادداشت به او ارائه کنند تا قرائت شد و همچنین توضیح داد ناظران و شمارش کننده آرا در این قسمت مربوط به مصوبات مجمع قبلی است و برای انتخابات کمیته انتخاباتی تصمیم‌گیری خواهد کرد.

۱۰:۴۳:صورتجلسه با اکثریت آرا از سوی اعضای مجمع تصویب شد.

۱۰:۴۰-نبی صورت جلسه مجمع عمومی فدراسیون فوتبال که مربوط به تصویب اساسنامه و انتخاب اعضای کمیته انتخابات بود را قرائت کرد.

۱۰:۳۷- ۸۶ نفر از ۸۷ نفر مجمع در جلسه حضور دارند.

۱۰:۳۶ -رحمانی، حیاتی و جنتی به عنوان شمارش کنندگان آرا مشخص شدند.

۱۰:۳۴ -۳ نفر برای بررسی صورتجلسه و ناظران انتخاب شدند که عبارتند از حیدری، غفاری، نوتاش.

۱۰:۲۹- حیدر بهاروند، سرپرست فدراسیون فوتبال اظهار داشت: نباید فراموش کنیم که آرامش این کشور را مدیون خون شهدا هستیم. پس از کش‌و‌قوس‌هایی که در یک سال اخیر داشتیم و زحمت‌هایی که همکاران ما کشیدند، انتخابات را امروز خواهیم داشت. دوستان شاهد بودند که چه تلاش‌هایی شد تا ما به اینجا برسیم. بازهم تشکر می‌کنم از دوستانی که ما را یاری کردند.

وی افزود: امیدوارم انتخابات خوبی داشته باشیم. همه دوستان می‌دانند در چهار سال گذشته زحمات زیادی کشیده شد و دور از انصاف بوده که آنها را نادیده بگیریم. حتماً ایرادهایی هم بوده ولی کار اجرایی دور از انصاف نیست. صعود به جام جهانی و عملکرد خوب جزو این موارد بوده است. برگزاری مسابقات لیگ را در بدترین شرایط کرونایی داشتیم که کار بسیار سنگینی بود. دوستان می‌دانند که در اکثر کشورها مسابقات تعطیل شده بود. امسال هم همین کار را می‌کنیم که کار بسیار سختی است. باید از باشگا‌ه‌ها و شورای تأمین و سازمان لیگ تشکر کنیم.

سرپرست فدراسیون فوتبال عنوان کرد: برخی فدراسیون را بدهکار تلقی می‌کنند، ما هم قبول می‌کنیم که ایرادهایی بوده ولی زحمات زیادی کشیده شده است. فدراسیون بدهکار است ولی منابع مالی در فیفا داریم و بدهی ما در مقابل منابع مالی ناچیز است. فدراسیون ۱۵۰ تا ۱۶۰ میلیارد تومان در حساب خود در فیفا دارد که رئیس بعدی می‌تواند از آن برای پرداخت بدهی‌ها استفاده کند. تلاش زیادی شد که این مجمع را برگزار کنیم و رئیس آینده فوتبال کشور انتخاب شود. امیدواریم کسی که انتخاب می‌شود در همه بخش‌ها شاهد رشد فوتبال کشور باشیم.

۱۰:۲۴-مهدی محمد نبی دبیرکل فدراسیون فوتبال، ضمن ارائه توضیحاتی درباره نحوه رأی‌گیری گفت: از طرف کنفدراسیون فوتبال آسیا در خدمت آقایان سنجر و مصطفی هستیم و لینک پخش مستقیم این انتخابات به فیفا ارسال شده است. همکاران ما در فیفا از ابتدا تا انتهای جلسه را رویت می‌کنند و مطابق دستور جلسه مجمع انجام وظیفه می‌کنیم.

وی ادامه داد: در خدمت اعضای مجمع، نامزدهای محترم، علی‌نژاد معاون محترم وزارت ورزش و جوانان، طاهری معاون امور بازرسی کل کشور و شهیدی، مدیرکل محترم حراست مرکزی وزارت ورزش و جوانان، اعضای محترم هیئت‌رئیسه، اعضای کمیته‌های بدوی و استیناف و اصحاب رسانه هستیم و از حضور یکایک شما تشکر می‌کنم.

دبیرکل فدراسیون فوتبال تصریح کرد: در این قسمت دستور جلسه را قرائت می‌کنیم و پس از سخنان بهاروند، تعیین سه نفر ناظر و سه شمارش‌کننده آرا را برای تصویب صورتجلسه مجمع قبلی را داریم. بعد در ادامه رئیس کمیته بدوی، توضیحاتی در چارچوب اساسنامه مقررات انتخاباتی ارائه می‌کند. پس از صحبت‌های فلاحتی وارد فرایند رأی‌گیری می‌شویم و دوستان، برگه‌های رأی خود را از میز کمیته انتخاباتی دریافت می‌کنند.

۱۰:۱۵- مراسم با تلاوت قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد. وزیر ورزش در این جلسه شرکت نداشت و مهدی علی‌نژاد معاون وی در نشست حضور یافت. سلطانی‌فر و علی‌نژاد حق رای ندارند و به صورت افتخاری عضو مجمع هستند.

انتخابات فدراسیون طبق برنامه زیر انجام می‌شود.

اسامی نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال برای کسب ۱۱ کرسی هیئت رئیسه به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر است:

اسامی نامزدهای ریاست و نواب رئیس پیشنهادی: 

مصطفی آجورلو
نواب رئیس پیشنهادی: حسن نصراصفهانی، امیرحسین (سعید) فتاحی و لیلا سادات محمدیان

شهاب‌الدین عزیزی‌خادم
نواب رئیس پیشنهادی:شهره موسوی(منصور قنبرزاده و حیدر بهاروند نواب رئیس اول و دوم پیشنهادی عزیزی‌خادم بودند که قنبرزاده از حضور در انتخابات انصراف داد و بهاروند نیز رد صلاحیت شد)

علی کریمی
نواب رئیس پیشنهادی: مهدی مهدوی‌کیا، سعید دقیقی و فاطمه علیپور

کیومرث هاشمی
نواب رئیس پیشنهادی: علیرضا رحیمی، غلامرضا بهروان و پریا شهریاری

در بخش هیئت‌های فوتبال استانی اسامی ثبت نام‌کنندگان به شرح زیر است:

۱- حبیب‌الله ابوالحسن شیرازی، ۲- احسان اصولی، ۳- حسین باجیوند، ۴- منصور بیک‌وردی، ۵- طهمورث حیدری، ۶- جواد ششکلانی، ۷- عباس صوفی، ۸- عبدالکاظم طالقانی، ۹- علی طاهری، ۱۰- امیرحسین محتشم و ۱۱-غلامعلی هنرپیشه

در بخش نماینده مدیران عامل باشگاه‌ها نفرات زیر با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت:

۱- علیرضا جنتی، ۲- رضا رضایی، ۳- بهرام رضاییان، ۴- محمدرضا ساکت، ۵- مهرداد سراجی، ۶- سعید عباسی، ۷-احمد عشقان‌ملک ۸- اکبر محمدی، ۹-احمد مددی و ۱۰- عباس نجاریان

اسامی نفراتی که به‌عنوان کارشناس برای ۳ کرسی هیئت رئیسه ثبت‌نام کرده‌اند، به شرح زیر است:

۱- علیرضا ابراهیمی، ۲- بهنام ابوالقاسم‌پور، ۳- محمد آخوندی، ۴- خداداد افشاریان، ۵- احمدرضا براتی، ۶- محسن ترکی، ۷- غلامرضا جباری، ۸- صادق درودگر، ۹- رضا درویش، ۱۰- داود رفعتی، ۱۱- حسین زرگر، ۱۲- فریده شجاعی، ۱۳- ابراهیم شکوری، ۱۴- حسین شمس، ۱۵- علیرضا شهاب، ۱۶- رضا صادق‌پور، ۱۷- اسماعیل صفیری، ۱۸- شهامت عباسی، ۱۹- علی علیزاده، ۲۰- رسول فروغی، ۲۱- حسن کامرانی‌فر، ۲۲- امین کریمیان، ۲۳- جمیله کشاورز، ۲۴- علیرضا کهوری، ۲۵-میرشاد ماجدی، ۲۶- رضا محمدکاظمی، ۲۷- مسعود مرادی، ۲۸- هدایت ممبینی، ۲۹- حمیدرضا مهرعلی، ۳۰- هوشنگ نصیرزاده، ۳۱- نیما نکیسا، ۳۲- امین نوروزی و ۳۳-حسین نیرویار

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.