حدیث روز
امام علی (ع) می فرماید :از گنجهای بهشت; نیکی کردن و پنهان نمودن کار[نیک] و صبر بر مصیبتها و نهان کردن گرفتاریها (یعنی عدم شکایت از آنها) است.

یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰ 4 ذو القعدة 1442 Sunday, 13 June , 2021 ساعت تعداد کل نوشته ها : 1096 تعداد نوشته های امروز : 0 تعداد اعضا : 3×
چند جمله درباره تبلیغ املاک دوبی توسط هنرپیشه خوشنام
04 بهمن 1399 - 11:42
شناسه : 822
بازدید 100
3
نکته‌ای که باعث شده تبلیغ سیدجواد هاشمی برای املاک دوبی ناراحت‌کننده‌تر باشد این است که او همان بازیگری است که شهرتش را با حضور در عرصه ایثار به دست آورده و حالا برای منفعت‌طلبی فردی، دست به چنین تبلیغی می‌زند.
ارسال توسط : منبع : فارس
پ
پ

به گزارش بشارت نیوز،بلندگوی دلالان املاک دوبی شدن و تبلیغ برای بیرون بردن ارز از کشور و خانه خریدن در حاشیه خلیج فارس، آن هم از طرف کسی که نماد و نماینده فرزندان شریف و پاک دفاع مقدس است، شگفت می‌نماید، اما وقتی پای سودپرستی و ترجیح منافع فردی، حتی به قیمت نابودی منافع جمعی مطرح باشد، شگفت‌آورتر و عجیب‌تر است. خلاصه اش می‌شود این که: «پول باشد حتی اگر من نباشم!» این «من» البته، همان هویت، استقلال و وطن‌خواهی ماست، نه آن «من» که حریص و آزمند در طلب سود شخصی و منافع فردی است.

در آمیختن فردگرایی و سودپرستی، سوغات ویرانگر غرب است. سیدابوالفضل موسویان، عضو هیأت علمی دانشگاه مفید در کتاب «دین و آزادی» می‌نویسد: «بنای فرهنگ غرب بر اومانیسم استوار است؛ یعنی اصالت و محوریت انسانی که از مبدأ و معاد بریده است و چیزی جز خودش را نمی‌بیند و آنچه برای او اهمیت دارد، برآوردن خواسته‌ها و لذت‌های مادّی و دنیوی است. جامعه نیز مجموع افراد انسانی و امری اعتباری است. پس در مسائل اجتماعی و حقوقی آنچه باید رعایت شود مصالح فرد و تأمین حداکثر خواسته‌های اوست و همواره مصالح و آزادی‎های فرد، تقدّم و اولویت دارد. این همان فردگرایی است که به لحاظ نظری در غرب به آن استناد می‌شود. اگر چه در مقام عمل و اجرا، صد درصد، امکان تحقق ندارد.»

در جهان‌بینی الهی، سعادت و کمال فرد با تأمین مصالح جامعه گره خورده است. هر شخصی در خیرخواهی و دستگیری از بندگان خدا و فراهم کردن زمینه رشد و تعالی جامعه، به دنبال رضایت حق و کمال خویش است. خیرخواهی و مصلحت‌طلبی برای جامعه، نفع و خیر فردی نیز به دنبال خواهد داشت؛ پس بر خلاف جامعه‌گرایی سوسیالیستی، از خودگذشتگی برای نفع همگان، غیرمنطقی و نامعقول نیست و بر خلاف فردگرایی غربی، انسان‎های دیگر را در خدمت هوس‌های خود نمی‌خواهد؛ بلکه سعادت حقیقی را برای خود و دیگران طلب می‌کند. بالاترین جلوه این کار، ایثار و شهادت افراد مؤمن است؛ در عین این که بالاترین کمال را برای خود رقم می‌زند به دنبال اصلاح و سعادت جامعه نیز هست.

در حالی که غرب با ابزارهایی مثل مالیات، این فردگرایی و منفعت‌طلبی را تا اندازه زیادی مهار کرده و حتی به خدمت جمع در آورده است، اما سرگردانی بین فرهنگ هویت‌مند اسلامی و سبک اقتصاد غربی ـ که مبتنی بر سودپرستی شخص‌محور است ـ حتی کسی را که عمری در نقش ایثارگران و دلاوران دفاع مقدس، بارها میلیون‌ها بیننده را در مقابل صفحه جادو یا پرده سینما به دلرباترین صحنه‌های حماسه برده است، مسحور خود می‌کند.

بنابراین نکته‌ای که باعث شده این تبلیغ بیشتر ناراحت‌کننده باشد این است که سیدجواد‌ هاشمی، همان بازیگری که شهرتش را با حضور در عرصه ایثار به دست آورده، برای منفعت‌طلبی فردی، دست به چنین تبلیغی می‌زند و شاید متوجه نیست که خروج این همه سرمایه از کشور می‌تواند پیامدهای زیان‌باری برای مردم کشورش داشته باشد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.